Apple, App Store’daki birkaç Wordle klonuna karşı harekete geçti

kelime, son zamanlarda herkesin radarına giren bir oyun popülerliğe hızlı yükseliş, şimdi bazı insanlar oyunun başarısından yararlanmaya çalıştıktan sonra tartışmalara karıştı – kendi yaratıcısı Josh Wardle’ın kendisinin bile yapmadığı bir şey. Gerçek oyun, gerçek parayla satın alınabilecek reklamlara veya herhangi bir öğeye sahip değildir. Play Store veya Google Play Store’da resmi bir uygulaması bile yok. Ve böylece geliştiriciler Wordle’ın adını ve kullanıcı arayüzünü kullanan oyunlar yayınlamaya başladıklarında, oldukça fazla ilgi gördü ve sonunda Apple’ın bu Wordle klonlarından bazılarına karşı harekete geçmesine yol açtı.

Uygulama içi satın alma içeren hileli oyunlar, reklamlar geçici olarak oldukça iyi performans gösteriyordu

Bu soygunların birçoğu, bu oyunlardan kâr etmek için reklamlar kullanıyordu ve bazıları @zachshakked tarafından oluşturulana benzer. “Wordle-Uygulama” hatta oyunculardan premium bir sürüm için ücret aldı. Uygulaması oldukça popüler oldu ve oyunun nasıl 12.000 indirildiği, 28. Kelime Oyunu olduğu ve ayrıca App Store’da Wordle için 4. arama sonucu olduğu konusunda internette övündü.

Zach internette çok fazla nefret aldı ve Wardle ile konuştuğunu iddia etmesine rağmen, uygulaması diğer birçok uygulamayla birlikte Play Store’dan kaldırıldı. Daha sonra, görünüşe göre başkalarını kopyaladığı için Wordle’ı da çağırdı.

İçinde Beyan Apple, PocketGamer’a şunları söyledi: “Kendi fikirlerinizle gelin. Onlara sahip olduğunuzu biliyoruz, bu yüzden kendinizinkini hayata geçirin. App Store’daki en son popüler uygulamayı kopyalamayın veya başka bir uygulamanın adında veya kullanıcı arayüzünde bazı küçük değişiklikler yapıp kendi uygulamanızmış gibi vermeyin. Fikri mülkiyet ihlali iddiasını riske atmanın yanı sıra, App Store’da gezinmeyi zorlaştırıyor ve geliştirici arkadaşlarınız için adil değil.”.

Apple, bu Wordle klonlarından iyi bir kâr elde etmiş olabileceğinden, ancak bunun yerine harekete geçmeyi seçtikleri için bu oldukça şaşırtıcı. Bütün bu fiyasko yeni bir şey değil. Sadece çok fazla ilgi gördü, ancak bu, popüler hale gelen hemen hemen her oyunda oluyor ve çoğu durumda, ripoff’lar kaldırılmıyor.

Daha fazla Mobil Oyun haberleri ve güncellemeleri için WhatsApp grubu, Telgraf Grubu, veya discord sunucusu. Ayrıca bizi takip edin Google Haberleri, Instagram, ve heyecan Hızlı güncellemeler için.Leave a Comment