Analistler, desteklemek için 46.500 $ ‘a kadar çalkantılı Bitcoin fiyatı bekliyor

Piyasa oynaklığı, Bitcoin’in heyecanı olarak 13 Ocak’ta kripto tüccarları için bir kez daha çirkin başını kaldırdı (BTC) bir haftanın en yüksek seviyesine ulaşması, kripto para birimini tekrar 45.000$ ortalarına iten bir düzeltmeyle hızla engellendi.

Veriler Cointelegraph Markets Pro ve Ticaret Görünümü 44.500 $ ‘lık gün içi en yüksek seviyeye ulaştıktan sonra, ayıların Bitcoin piyasasının kontrolünü ele geçirdiğini ve fiyatı 42.315 $’ a düşürdüğünü gösteriyor. Tecrübeli gözle görülür bir satış.

BTC/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Kripto para topluluğundaki birkaç analistin bugünün fiyat hareketi ve tüccarların hangi seviyelere dikkat etmesi gerektiği hakkında söyledikleri burada.

50 günlük EMA yeni direnç oldu

Bitcoin’in haftalık fiyat hareketinin analizi, kripto analisti ve takma adlı Twitter kullanıcısı ‘Rekt Capital’ tarafından sağlandı. gönderildi Aşağıdaki grafik, BTC’nin 50 günlük üstel hareketli ortalama etrafındaki performansına odaklandı.

BTC/USD 1 haftalık grafik. Kaynak: Twitter

Rekt Capital dedi ki,

“BTC, mükemmel bir şekilde reddetmemiş olsa da… Mavi 50 haftalık EMA’nın şu anda direnç olarak görülmesi mantıklı olabilir.”

Sağlanan grafiğe göre, Bitcoin şimdi 44.825 dolarda sert bir dirençle karşı karşıya.

Balinalar 46.500 dolardan baskı yapıyor

Bitcoin balinalarının nerede sıçrama yaptığına gelince, zincir üstü analiz firması Whalemap gönderildi Aşağıdaki grafik, mevcut fiyat seviyesindeki yoğun birikimin yanı sıra 46.500 $ fiyat seviyesinde önceki 90.000 BTC birikimini detaylandırıyor.

Büyük Bitcoin cüzdan girişleri. Kaynak: Twitter

Whalemap dedi ki,

“46.500 doların geri alınması, trendin tersine çevrilmesi gibi görünecek. Balinalar orada biraz direnç sağlayacak. Tüm gözler 46.500 dolarda.”

“Sakin olun ve pazarların tadını çıkarın”

Bu direnç alanı, bağımsız piyasa analisti Michaël van de Poppe tarafından da vurgulandı. gönderildi BTC fiyat hareketinin Ocak ayı için nasıl görünebileceğine dair kaba bir tahmin gösteren aşağıdaki grafik.

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: Twitter

Papaz dedi ki,

“Bu, Bitcoin için çok gerçekçi bir senaryo olabilir. 46 bin dolarlık ilk test, tek seferde geçeceğimizden şüpheliyim.”

Koparma girişiminin ve 44.000 $ ‘lık reddin ardından Poppe, daha yüksek rotanın ortaya çıkması zaman alacağından sabır isteyen aşağıdaki tweet’i yayınladı.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 2.023 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %39.8.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.