AB blok zinciri girişiminin 2. Aşaması için Iota seçildi

Perşembe günü, aynı adı taşıyan Nesnelerin İnterneti işlemleri blok zincirindeki gelişmeleri denetleyen Iota Vakfı (IOTA), ilan edildi Avrupa Komisyonu tarafından bölgede blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojisi geliştirmek için beş yükleniciden biri olarak seçildiğini söyledi. Duyuruya göre, Faz 2A, Avrupa Blok Zinciri Hizmetleri Altyapısını veya EBSI’yi beş alanda ilerletmeyi hedefliyor:

  1. EBSI üzerindeki Iota ağını katlanarak ölçeklendirmek için parçalamanın fizibilitesini araştıracaktır.
  2. Son derece esnek olacak ve hem izinsiz hem de izinli kullanım durumlarına izin verecek bir onay ağırlığı konsensüs mekanizması geliştirin.
  3. Sınır ötesi aktarımlar için herhangi bir Iota tabanlı çözümün EBSI yönetişim yapılarına ve AB üye devletlerinden gelen tüm düzenleyici gereksinimlere uygun olmasını sağlayın.
  4. GDPR uyumlu kimlik çözümünü, EBSI üzerindeki AB dijital kimliğine yönelik yeni çerçeveyle entegre edin.
  5. Ethereum Sanal Makinesi desteği de dahil olmak üzere EBSI içindeki ve dışındaki diğer protokollere zincir içi ve zincir dışı köprüler hazırlayın.

Önümüzdeki altı ay boyunca 2A aşamasının geliştirilmesinin sonuçlarına dayanarak, Avrupa Komisyonu’nun yeni geliştirilen altyapı ve uygulamaların yeteneklerini sahada test edeceği bir sonraki aşamaya geçmek için beş yükleniciden en az üçü seçilecektir. . Geçen Eylül ayında Iota, söz konusu şirketin erken aşamadaki inovasyonunu desteklemek için seçilen yedi girişimden biriydi. Avrupa blok zinciri girişimi. imzası ile merkezi olmayan akrilik grafikler, Iota blok zinciri çok az enerji tüketimi ve gaz ücreti olmamasıyla bilinir. Daha önce, Iota ekosisteminde yerleşik merkezi olmayan bir katman bir akıllı sözleşme ağı olan Assembly, bir Özel yatırımcılardan 100 milyon dolarlık sermaye artırımı Iota Vakfı’nın kurucu ortağı ve başkanı Dominik Schiener’den övgü alırken.