6-13 Ocak arasında CZ’nin 96 milyar dolarlık net değeri hakkında bilmeniz gerekenler:

“CZ” olarak da bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’e göre şu anda dünyanın en zengin 11. kişisi. Kripto girişimcisi, gelişen borsa işi ve Binance Coin’in hızla değerlenen değeri sayesinde 96 milyar dolarlık bir servet biriktirdi (BNB).

CZ’nin zenginliği, kriptonun erken benimseyenler için ne kadar kazançlı hale geldiğine dair şaşırtıcı bir hatırlatma sunuyor. Aynı zamanda, dijital varlıkların önümüzdeki on yılda daha yaygın hale gelmesiyle gelecek şeylerin bir işareti. (Bunu okuyorsanız, kriptoyu erken benimseyenlerden biri olarak sayılmanız için iyi bir şans var.)

Bu haftaki “Crypto Biz”, CZ’nin net değerini, Binance Labs ile ilgili en son gelişmeleri, başka bir Bitcoin’in büyümesini (BTC) hazine ve PayPal’ın stablecoin planları. Geçen haftaki iş gelişmelerinin kapsamlı bir dökümü için aşağıdaki tam haber bültenine kaydolun.

Binance Labs, Oasis ekosistem fonuna yatırım yapıyor

Oasis Network’ün 200 milyon dolarlık geliştirme fonu CZ’nin kripto borsasının risk sermayesi kolu olan Binance Labs’de bu hafta başka bir katılımcı aldı. Binance Labs, Oasis Ecosystem Fund’a ne kadar yatırım yaptığını açıklamasa da, yatırım başkanı Bill Chin, girişimi destekleme nedenleri olarak ağın Web3 yeteneklerini ve “gizliliği koruyan özellikleri” övdü. Binance Labs’in duyurusunu yaptığı gün, Oasis Network, YuzuSwap’ta ilk merkezi olmayan borsasının lansmanını gördü. bu DEX’in toplam değeri kilitlendi operasyonlarının ilk 24 saatinde 100 milyon doları aştı.

CZ’nin net değeri herkesi şaşırtıyor

Bloomberg’e göre, Binance CEO’su Changpeng Zhao 96 milyar dolarlık net değeri ile kriptonun en büyük milyarderi ve Asya’nın en zengin kişisidir. O, 107 milyar dolar değerindeki 10’uncu sıradaki Larry Ellison’dan “sadece” 11 milyar dolar utangaç. CZ’nin net değeri, büyük ölçüde, hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in ezici başarısına bağlanıyor. 2021’de büyük bir mevzuat değişikliğine rağmen, firma, işletme lisansları almak küresel varlığını sürdürmek.

Bitfarms, hazinesine BTC ekliyor

Kanadalı kripto madenciliği firması Bitfarms, mümkün olduğu kadar çok Bitcoin biriktirmeye çalıştığını açıkça belirtti. Bu haftanın başlarında, firma zaten olduğunu söyledi 1.000 BTC aldı bu yıl, holdinglerinin toplam değerini 177 milyon dolara çıkardı. Bitfarms CEO’su Emiliano Grodzki, “Bitfarms’taki yol gösterici şirket stratejimiz, hissedarlarımızın yararına en düşük maliyetle ve en hızlı sürede en fazla Bitcoin’i biriktirmektir” dedi. “Madencilik donanımı fiyatları yüksek kalırken BTC’deki düşüşle birlikte, parayı BTC’ye taşıma fırsatını yakaladık.”

İlişkili: 2021’in en iyi 5 Bitcoin yükseliş hikayesi

PayPal, stabilcoin projesini hazırlıyor

PayPal’ın dijital varlıkları kucaklaması, şirketteki üst düzey bir yöneticinin şirket içi bir stabilcoin projesinin varlığını doğrulamasının ardından genişliyor gibi görünüyor. dublajlı “PayPal Parası” Yeni stablecoin’in ABD doları ile destekleneceği ve kripto alanına daha fazla işlemsel işlevsellik getireceği bildiriliyor. PayPal’ın kripto başkan yardımcısı Jose Fernandez da Ponte daha önce herhangi bir stablecoin’e yeşil ışık yakılmadan önce daha fazla düzenleyici netliğe ihtiyaç duyulacağını belirtse de, böyle bir projenin piyasaya sürülmesi için herhangi bir zaman çizelgesi sağlanmadı.