18 Yaş Altı Banka Hesabı Açma

0

18 yaşından küçük kişiler de banka hesabı açabiliyor. Bunu destekleyen ve yardımcı olan sadece bir kaç banka bulunuyor. Bu bankalar 18 yaşından küçüklere de hizmet veriyor. Normal bireyden biraz daha kısıtlamalı özelliklere sahip olarak banka hesabı açılabilir.

1) İş Bankası İlk İmza Kartı

İş bankası ilk imza kartı adı verilen hizmetten 18 yaşından küçükler de başvurup banka hesabına sahip olabilirler. Üstelik başvurduktan 1 hafta içinde banka kartınız elinize ulaşıyor. Banka hesabınızı da kart gelene kadar mobil uygulama üzerinden yönetebiliyorsunuz. Havale yapabilir, para yatırıp çekebilirsiniz. Sadece EFT yapma özelliği ve kredi çekme gibi özellikler kısıtlıdır. Hizmet bedeli ücretsizdir. Aylık hesap işletim ücreti yoktur. Tamamen gençlere özeldir ve ücretsizdir. İnternete kapalıdır.

2) VakıfBank Junior Kartı

Vakıfbank’ın Junior adı verdiği bu hizmeti yine 18 yaşından küçükler kullanabilir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen herkes Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine gidip başvurması yeterli olacaktır. Yine bazı özellikler kısıtlı olarak gelse de, para yükleme, para çekme, postan ödeme yapma gibi bir çok özellik mevcuttur. Birikim yapacaklar kullanabilir. Ücretsizdir. Hesap işletim ücreti yoktur. İnternete kapalıdır.

3) Akbank Exi26

Diğer çoğu banka gibi Akbank’ta 16 ve 17 yaşındaki gençler için bir banka hesabı hizmeti sunuyor. Exi26’ya başvurmak için yine herhangi bir Akbank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Veliniz ile birlikte gittikten sonra başvuru işlemlerini tamamlarsınız. Artık bir banka hesabınız olur ve kullanıma başlarsınız. Para gönderme, para çekme, para yatırma ve postan ödeme yapma gibi bir çok özellik vardır. Ücretsizdir. Hesap işletim ücreti vs. yoktur. İnternete kapalıdır.

Share.

About Author

Kişisel bloguma hoşgeldiniz. Umarım paylaşımlarım yararlı olmuştur. Yorum atmayı unutmayın :)

Leave A Reply